Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injection Weight: |
966~1286g |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
Shotsize: |
0.5-500 Cm³ |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
Injection Weight: |
966~1286g |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
Shotsize: |
0.5-500 Cm³ |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
| Parameter | Spezifikation |
|---|---|
| Maschinentyp | Hydraulisch |
| Maschinengewicht | 1600 Kg |
| Pumpenmotorleistung | 5,5 Kw |
| Formstärke | 550 mm |
| Formbreite | 480 mm |
| Max. Formhöhe | 300-1000 mm |
| Größe der oberen Aufspannplatte | 620 x 490 mm |
| Auswerferhub | 35 mm |
| Energieeinsparung | Variable Pumpe |
| Spritzgewicht | 966 bis 1286g |
| Theoretisches Schussvolumen | 286 cm³ |