Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Max.Moldheight: |
300-1000 Mm |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Mold Thickness: |
550mm |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
Max.Moldheight: |
300-1000 Mm |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Mold Thickness: |
550mm |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
| Parameter | Spezifikation |
|---|---|
| Auswerferhub | 35 mm |
| Pumpenmotorleistung | 5,5 kW |
| Theoretisches Schussvolumen | 286 cm³ |
| Öffnungshub | 350 mm |
| Spritzgewicht | 966-1286 g |
| Schneckendurchmesser | 20-150 mm |
| Schussgewicht | 0,5-500 cm³ |
| Max. Werkzeughöhe | 300-1000 mm |
| Energieeinsparung | Verstellpumpe |
| Größe der oberen Aufspannplatte | 620×490 mm |