Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: CE,ISO9001
Model Number: HJF1000
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 SET
Preis: USD120000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Machinetype: |
Injection Moulding Machine |
Maxmouldheight: |
600-1200 Mm |
Material: |
Plastic |
Screwdiameter: |
30-120 Mm |
Structure: |
Horizontal |
Application: |
Plastic Chair Manufacturing |
Cycletime: |
10-60 Seconds |
Ejector Stroke: |
250 |
Machinetype: |
Injection Moulding Machine |
Maxmouldheight: |
600-1200 Mm |
Material: |
Plastic |
Screwdiameter: |
30-120 Mm |
Structure: |
Horizontal |
Application: |
Plastic Chair Manufacturing |
Cycletime: |
10-60 Seconds |
Ejector Stroke: |
250 |
| Parameter | Spezifikation |
|---|---|
| Anwendung | Herstellung von Kunststoffstühlen |
| Auswerfer-Tonnage | 110 |
| Auswerferhub | 250 mm |
| Heizzonen | 4 |
| Zykluszeit | 10-60 Sekunden |
| Max. Formhöhe | 600-1200 mm |
| Steuerungssystem | SPS |
| Einspritzdruck | 150-250 Bar |
| Einspritzvolumen | 50-1500 cm³ |
| Schneckendurchmesser | 30-120 mm |