Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: CE,ISO9001
Model Number: HJF1000
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 SET
Preis: USD120000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Injectionvolume: |
50-1500 Cm³ |
Pump Motor Power: |
37+30kW |
Screwdiameter: |
30-120 Mm |
Application: |
Plastic Chair Manufacturing |
Ejector Tonnage: |
110 |
Cycletime: |
10-60 Seconds |
Injection Pressure: |
150-250 Bar |
Heating Zone: |
4 |
Injectionvolume: |
50-1500 Cm³ |
Pump Motor Power: |
37+30kW |
Screwdiameter: |
30-120 Mm |
Application: |
Plastic Chair Manufacturing |
Ejector Tonnage: |
110 |
Cycletime: |
10-60 Seconds |
Injection Pressure: |
150-250 Bar |
Heating Zone: |
4 |
| Parameter | Spezifikation |
|---|---|
| Pumpenmotorleistung | 37+30 kW |
| Maximale Formhöhe | 600-1200 mm |
| Auswerferhub | 250 mm |
| Automatisierungsgrad | Automatisch |
| Heizzone | 4 |
| Spritzvolumen | 50-1500 cm³ |
| Zykluszeit | 10-60 Sekunden |
| Einspritzdruck | 150-250 Bar |
| Struktur | Horizontal |
| Schneckendurchmesser | 30-120 mm |