Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Ejector Stroke: |
45 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Usage: |
Houseware Products |
Min.Moldheight: |
100 To 400 Mm |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Hydraulicsystem: |
Closed-loop Hydraulic System |
Ejector Force: |
1.3 T |
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Ejector Stroke: |
45 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Usage: |
Houseware Products |
Min.Moldheight: |
100 To 400 Mm |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Hydraulicsystem: |
Closed-loop Hydraulic System |
Ejector Force: |
1.3 T |
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Theoretisches Schussvolumen | 286 cm3 |
| Schiebezug | 350 mm |
| Schimmelformhöhe | 450 mm |
| Ejektorschlag | 45 mm |
| Schraubendurchmesserbereich | 20 bis 150 mm |
| Injektionsdruck | bis zu 2500 bar |
| Maschinengewichtsbereich | 2000 bis 2000 kg |