Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Type: |
Hydraulic |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Type: |
Hydraulic |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
| Merkmal | Spezifikation |
|---|---|
| Maschinentyp | Hydraulische Spritzgießerei |
| Schimmelformöffnungsstrich | 450 mm |
| Klemmsystem | Hydraulisches und mechanisches Doppelsystem |
| Größe der Unterplatte | 1110 x 1095 mm |
| Maschinengewicht | 1600 kg |
| Injektionsvolumenbereich | 10 bis 5000 cm3 |
| Injektionsgewicht | 1260-2084 g |
| Maximaler Spritzdruck | bis zu 2500 bar |